Firma Nobilis Tilia v doslovném překladu Krásná lípa vznikla v roce 1994.
Za jejím vznikem stojí PaedDr. Zbyněk Šedivý, vystudoval přírodovědeckou fakultu a fakultu tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově.
Věnuje se léčivým rostlinám a jejich vlivem na zdraví člověka a celkový vliv na zdraví pokožky od roku 1990.
Jeho filosofií je aby krása a zdraví člověka neničilo krásu a zdraví přírody.
Dalším jeho zájmem jsou díla starých mistrů bylinkářů a tradiční čínská medicína.

 

Společnost získala své jméno podle svého sídla v Krásné Lípě, která se nachází v centru národního parku České Švýcarsko. Zde byla až do roku 2003 v pronajatých prostorách, kde měla krušné začátky. Hlavní předmět podnikání je výroba a vývoj velmi kvalitní aromaterapeutické kosmetiky, používá 100% přírodní éterické oleje a kvalitní rostlinné oleje.

V roce 2002 začala se společností spolupracovat uznávaná aromaterapeutka Adéla Zrubecká.
Firma se přestěhovala do nového objektu, který se nachází na samých hranicích Českého Švýcarska.
Společnost postupně získává své zastoupení i v zahraničí např. Anglie, Francie, Slovensko, Japonsko a Taiwan.

 

Nobilis Tilia má pět základních zásad, které se označují zkratkou KVÉST

  • Kvalita – pro firmu naprosto zásadní. Co nejvíce jsou využívány suroviny z ekologického zemědělství, většina produktů je přírodní kosmetika nebo bio. Co nejvíce se snaží o výrobu bez konzervantů a syntetických látek. Kvůli ceně není nikdy snižována kvalita.
  • Vzdělání – při výrobě se čerpá jak z moderních poznatků o účincích léčivých rostlin tak i z tradičních historických zkušeností.
  • Etické – společnost si váží lidské práce a trvá na pravdivých informacích. Odmítá využívání živočišných surovin a pokusů na zvířatech. Společnost má vlastní čistírnu odpadních vod, recykluje a šetří přírodu.
  • Spokojenost – spokojenost zákazníků je velmi důležitá, výrobky se snaží vždy prodávat v prvotřídní kvalitě a za dobrou cenu. Snaží se své produkty vyrábět tak, aby klienti pocítili zlepšení zdraví, fyzické a psychické kondice. Přírodní aroma a vůně dokáží obnovit haromonii a rovnováhu a nastolit pocit štěstí a pohody.
  • Tradice – Nobilis Tilia je jednou z nejdéle působící českou společností na našem trhu. Nabízí nejširší sortiment české bio kosmetiky.

Novinky od značky Nobilis Tilia