Kosmetiku Cannaderm vyrábí česká firma Canabis Pharma – derm,s.r.o., která působí na našem trhu od roku 2002. Je to společnost zabývající se vývojem a výrobou kosmetiky a potravinových doplňku z léčivého konopí. Má české vlastníky a český kapitál. Zajímá se i o možnost dalšího využítí konopí než je kosmetika. V rámci využití konopného oleje jí patří prvenství mezi českými firmami.  Jejím cílem je nejen zisk, ale i prokázat veřejnosti léčivé účinky konopí.

Svou speciální kosmetiku uvádí firma na trh pod názvem Cannaderm. Veškeré výrobky jsou vyráběné v ČR podle originálních receptur. Na výrobu jsou použity nejmodernější technologie, které splňují všechny požadavky na výrobu kosmetiky. Výrobky jsou schvalovány a certifikovány pro prodej v EU.

Veškeré výrobky pocházejí pouze z konopného semínka z odrůd které jsou schválené pro toto použití (tzv. technické konopí). Tato semena neobsahují žádné návykové látky. Semínka jsou za studena lisována a v ochranné atmosféře, aby byly zachovány všechny jeho léčivé účinky.Vznikne tak léčivý čistý konopný olej.

kosmetika z konopí

kosmetika z konopí

 

Konopný olej 

Konopný olej má pro naší pokožku mnoho pozitivních účinků. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, chlorofyl, fytosteroly a minerály. Má dobrou vstřebatelnost do pokožky, zlepšuje stav kožních buněk a zvyšuje odolnost pokožky proti vnějším vlivům. Je hypoalergení a je možné ho kombinovat s jinými přípravky.

Některé produkty pro přiblížení:

Cannaderm Bio zklidňující krém na ekzémy – tento krém je mimořádně vhodný pro citlivou a svědivou pokožku. Lze ho použít jako doplněk k léčbě při ekzému u dospělých. Obsahuje konopný olej, máslovník, myrhu, majoránku a sůl z mrtvého moře.

Konopné mazání Mentholka – hodí se na masáž např. kloubů, šlach a svalů. Zmírňuje bolest a záněty v těchto oblastech. Obsahuje konopný olej, menthol, kaštan, kostival, kafr a arniku.

Ošetřující krém Aknea – krém se velmi hodí pro aknózní pleť s nadměrnou produkcí kožního mazu. Může se používat ráno i večer. Látky v něm obsažené podporují přirozenou regeneraci pokožky, obnovují hydrataci a přirozené pH pokožky. Pokud se používá dlouhodobě, dojde k viditelnému zlepšení stavu pokožky. Je hladší, bez nepříjemných projevů akné.