Proč pít vodu z kohoutku

vodovodní kohoutek

V čem je lepší voda z kohoutku

  • vodovodní voda je vždy k dispozici
  • je přísně kontrolovaná
  • voda z kohoutku je mnohem levnější
  • voda přímo na dosah

Kohoutková voda je vám vždy k dispozici. Je tedy vcelku nepochopitelné, že mnoho lidí zbytečně vláčí těžké balíky nejrůznějších vod z obchodu. Za tento balík zaplatí nemalou částku, což je jim asi vcelku jedno. Když se nad tím tak trochu zamyslíme, nebylo by přeci jen rozumnější, abychom si pořizovali jen to, co se ve své kvalitě rovná našim běžným požadavkům?

Voda z vodovodu je kvalitní

Voda z kohoutku je velice přísně kontrolovaná, takže není příliš šance, aby byla skutečně tak nekvalitní, jak se nám mnozí snaží namluvit. U výrobce vod je to samozřejmé. Chce prodat svůj výrobek, tak nám věší bulíky na nos. Zesměšňuje kvalitní vodu z kohoutku a místo ní nám nabízí svou, která je možná stočená ze stejného zdroje. Každopádně je nutné říci, že voda z kohoutku nemůže být nekvalitní, neboť by nesplnila přísná kritéria, která jsou po ní požadována.

Voda z kohoutku je mnohem levnější než všechny její varianty v obchodech. Přeci jen se do její ceny nemusí promítat balení, převoz, stáčení a jiné procedury, které ji nakonec zdraží na tu hodnotu, za kterou si ji pořídíte v obchodech. Vždy tak platíte ne za kvalitu, ale za všechny úkony, které s ní byly prováděny.

Balená voda

Voda z kohoutku je vám vždy na dosah. Proto také nemusíte tahat těžké balíky každý den či obden z obchodu, ale klidně postačí, když doma otočíte kohoutkem. V tu ránu máte k dispozici tolik vody, kolik jen potřebujete. Není na tom nic úžasného a na tento fakt jsme si zvykli, ale problém je v tom, že si nikdy nevážíme toho, co je zadarmo či za minimální poplatek. Když nám tedy různé společnosti nabízejí vodu za vyšší cenu, tak se milně domníváme, že je také o tolik levnější, ale to většinou není vůbec pravda.

Voda z kohoutku dokáže chutnat za všech okolností. Většinou stačí jen odpustit trochu, neboť musíme brát v úvahu skutečnost, že voda je v trubkách a pokud jsme nepustili kohoutek nějaký čas, tak nemůžeme očekávat, že nám začne téci kvalitní voda ihned. PO krátké chvíli bychom ale již měli být spokojeni.