Buďte šetrní a myslete do budoucna – ekologické čistící prostředky

Také je pro vás složité se zorientovat v té hromadě čistících přípravků, které jsou jeden vedle druhého vyskládány na poličkách v supermarketech? Na podlahu, na nádobí, na prach, na dřevo, na nerez, na praní, na koupelnu, těch přípravků je mnoho, a i na jednu věc máte nepřeberné množství možností značek. Všichni se však shodneme, že čistota je základ, a je tak potřeba zvolit prostředky, které budou plnit svůj účel, budou kvalitní a přitom šetrné!Podívejte se s námi na životní prostředí nezatěžující varianty čistících přípravků.

Proč se vůbec zajímat o životní prostředí? To je jednoduché, všichni žijeme na jedné planetě, tak si ji zkusme, co nejvíce chránit a udržet o pro budoucí generace, když se ona celá léta stará o nás.

Ekologické nebo běžné? Co mám zvolit?

Vše, co každý den používáme, je ošetřeno nějakým čistícím prostředkem, abychom dokázali zbavit věci skvrn. Bohužel není v našich silách, zbavit danou věc i zbytků čisticích prostředků. Pereme své oblečení, myjeme nádobí, ošetřujeme své byty a domy. Je proto potřeba zajistit, aby tyto zbytky nebyly pro nás škodlivé, ale zároveň plnily svůj čistící i mycí účel.

Běžné čistící prostředky sice zbaví nečistot, bohužel do naší domácnosti přinesou i mnoho nechtěných toxinů, jako jsou karcinogeny a neurotoxiny. Ty mají následně vliv na vznik našich alergií, atopických ekzémů a jsou tak nevhodné pro citlivější jedince. Pokud žádnou netrpíte, gratulujeme, přesto opatrně, alergie se mohou projevit i v pozdějším věku, a v posledních letech je zaznamenán jejich vysoký nárůst.

nakupujte ekologické čistící prostředky

nakupujte ekologické čistící prostředky

Ekologické čistící prostředky rovněž neznečisťují povrchové a spodní vody, to znamená, že následně nepřijímáme vodu nebo potravu, která by byla zamořena toxiny. Jsou vyrobené na rostlinné bázi a zároveň jsou biologicky rozložitelné a nezatěžují tak naši planetu.

Přidaná hodnota pro každého

Univerzální ekologické čističe, které jsou tak zvaně skoro na všechno, nemusíte tak dlouze vybírat. Jeden a ten samý využijete v kuchyni, i v koupelně. Stačí jeden, co nahradí všechny. Je to tak levnější a zároveň méně náročné.

Jak je poznám na první dobrou?

Jednoduše, ekologické čistící prostředky mají výrazně umístěnou, na první pohled nepřehlédnutelnou ekoznačku, která vám pomůže se rychle zorientovat, a najít ty šetrnější přípravky, které získaly certifikát.